הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה נוירולגית בעלת השלכות התנהגותיות ורגשיות.

למעשה קיימות 2 הפרעות שונות:

ADD

הפרעת קשב וריכוז הנוצרת כתוצאה מחוסר איזון בהפרשה וספיגה חוזרת של מעיבירים עצביים (נוירוטרנסמיטורים) במערכת העצבים המרכזית.

ADHD

הפרעת קשב וריכוז הנוצרת כתוצאה מחוסר איזון בהפרשה וספיגה חוזרת של מעבירים עצביים (נוירוטרנסמיטורים) במערכת העצבים המרכזית ומאופיינת בנוסף בהתנהגות היפראקטיבית ואימפולסיבית. ההפרעה מתבטאת בעיקר במהירות התגובה בתחום הפיזי המילולי החשיבתי והרגשי.

בקרב אנשים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז היפראקטיבית (ADHD) מתבטא הקושי בעיכוב התגובה (תגובה מהירה ולא שקולה) לעומת אנשים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז ללא היפראקטיביות (ADD) אצלם מתבטא הקוש במהירות התגובה (תגובה איטית לסביבה).

עם הגיל ההפרעות אינן נעלמות אלא משנות את אופיין ויכולות להתבטא בקשיים בחיים היומיומיוים כגון – משימות, סדר, לימודים, פיזור, עמידה בלוח זמנים ועוד.

להפרעות קשב וריכוז יכולת להתלוות הפרעות נוספות כגון – הפרעה התנהגותית, ליקוי למידה, מצב רוח משתנה, דיכאון, חרדה, שמחה מופרזת.

בעידן המאה 21 הפרעות אלה שכיחות בקרב ילדים,

בהתחשב במזון שילדים אוכלים כיום או לא אוכלים ליתר דיוק.

ילדים כיום חשופים למזון מתועש, עם מעט מאוד ויטמינים שחשובים להם להתפתחות שלהם, זה לא רק איכות המזון זה גם הספיגה שיש לה משקל רב אצל ילדים וגם מבוגרים. ילדים רבים כמעט ולא נוגעים בפירות וירקות (אני מכיר גם כמה מבוגרים כאלה) ובנוסף לזה יש את כל המדיה הדיגיטלית שמשפיעה רבות על איכות השינה, ואיכות ההקשבה שלהם. מתוך ניסיון רב,למידה וטיפול אישי אני מכיר את הדרך הטבעית לשיפור מערכות הגוף והספיגה של אותם ויטמינים ללא תרופות כימיות. בשילוב תפריט יומי פשוט ומספר פעולות פשוטות ניתן לחזק את רמת ההקשבה ולהגדיל את הרוגע. זה דורש התמדה וחיוך, השאר יגיע עם הזמן.. 

לחצו כאן ונשוחח
צריך עזרה?
שלום לך!!
איך אפשר לעזור?